Імплантологія — прогресивна область стоматології, що стрімко розвивається в нашій країні.

Щороку проводиться все більше імплантацій зубів, все більше лікарів та пацієнтів визнають імплантацію основним видом протезування зубів.

Але, на жаль, недостатня поінформованість, недостатня діагностика при проведенні лікування та неграмотно встановлювані імпланти дискредитують та гальмують розвиток цього прогресивного спрямування. Поговоримо про те, що хотілося б дізнатися про імплантацію зубів потенційному пацієнтові.

По-перше, що таке імплантація зубів? Сенс вираження «імплантація зубів» різними людьми розуміється по-різному. Що ж розуміють під цим терміном лікарі-стоматологи? Імплантація - це впровадження в організм матеріалів небіологічного походження з метою заміщення втраченого органу та відновлення його функції. Природний зуб складається з коронки та кореня. Завдяки кореню зуб утримується на своєму місці. Якщо при втраті зуба стоматолог вирішує повністю відновити зуб, то опорою нового зуба буде імплантат, вживлений у кісткову тканину щелепи. Отже, під терміном «імплантація зубів» стоматологи розуміють лише імплантацію зубного імплантанта.

Імплант, імплантант або імплантат - це штучний корінь, який загвинчується в кістку на місце відсутнього зуба, і на який згодом фіксується коронка. Імплантати (імпланти) виготовляються зі штучного матеріалу, найчастіше з біосумісного титану. Імплант - це свого роду титановий шуруп, який встановлюють у кістковій тканині людини у місце, де раніше знаходився зуб. Усередині імплант порожнистий, там теж є різьблення. Після того, як імплант приживеться, тобто зросте з кісткою, з нього викручується внутрішня заглушка, а на її місце вставляється абатман - головка, яка фіксується гвинтом. А далі на цю головку встановлюється власне коронки, які можуть бути одиничними або мостоподібними.